Birtep- Birlikte Ticaret Ekonomisi Platformu; konut/taşıt satıcılarının aylarca beklemeden, hemen satış yapmalarını sağlayan bir çözüm ortaya koyar. Bu konutlar ve taşıtlar sıfır ya da ikinci el olabilir. Birtep çözümü, özgün, yeni nesil, dünyada ve Türkiye’de ilk kez uygulanan bir modeli ortaya koyar.

Birtep çözümü, konut ve taşıt satmak isteyenlerin yanında alıcılar için de cazip fırsatlar sunar. Alıcılar; faiz ödemeden, en uygun maliyetle, bütçelerine uygun taksitlerle beklemeden diledikleri konut/taşıtı alabilirler.

Bütün bunlara ek, Birtep ile emlak aracıları ve danışmanları da çözüm ortaklığı programına dahil olabilirler. Çözüm ortaklığı programını başarıyla tamamlayıp sertifikasını alan emlak aracıları ve danışmanları Birtep çözüm ortağı olarak, portföye dahil ettikleri konutları hızla satılmasıyla kazanç elde ederler.

Özetle; Birtep yeni ve özgün bir ticari model ile her tür konutun ve taşıtın en uygun maliyetle alınmasını ve satılmasını sağlayan yeni nesil çözüm yöntemidir. Birtep modeli, gücünü ve sunduğu fırsatları çözümün paydaşlarından alır. Birtep portföyünü oluşturan; kurumsal ve bireysel satıcılar, Tasarruf Finansman Kurumu ve çözüm ortaklarının bir araya gelmesi sonucu ortaya en uygun maliyetle alım ve satım çıkar.

Merak Edilenler

Birtep ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için hazırladık
Birtep nedir?

Birtep, isim olarak Birlikte Ticaret Ekonomisi Platformu’nun kısaltmasıdır. Konut ve taşıtların hemen alım hemen satım yapılmasını sağlayan bir çözüm ortaya koyar.

Ülkemizde son yıllarda konut ve inşaat sektöründe ciddi daralmalar yaşandı. Döviz kurlarında dalgalanmalar, yüksek fiyatlar üretilen konutların satılamaması sorununu da beraberinde getirdi. Büyük konut üreticilerinden küçük müteahhitlere kadar neredeyse tüm sektör bu daralmadan etkilendi. Üretilen konutların satılma süresi ortalama 12 aya çıktı. Konut satışları düşerken bununla birlikte konut ve ikinci el ev stokları da arttı. Konut satıcıları ve evini satmak isteyenler uzun süre beklemek zorunda kalırken sıfır konut veya ikinci el ev almak isteyenlerin sayısı da her geçen gün artmaya devam etti.

Bir ev sahibi olmak isteyen milyonlarca insan, yüksek fiyatlar, peşinat zorunluluğu, yüksek taksitler gibi nedenlerden amaçlarına ulaşamaz hale geldiler. Bir yanda alıcılar beklerken diğer yanda satıcılar bekliyor. Birtep alıcılar ve satıcılar için tüm engelleri ortadan kaldıran yeni, kârlı ve güvenilir çözümler sunuyor. Birtep ile satıcılar konutlarını ve taşıtlarını satmak için aylarca beklemek zorunda kalmayacak. Aynı şekilde alıcılar en uygun koşullarda beklemeden hemen konut/taşıt sahibi olabilecekler.

Ekonomiye artı güç kazandıracak olan Birtep, aynı zamanda binlerce kişiye iş imkânı sağlayarak istihdama da büyük katkılar sunacaktır.

Birtep hangi amaçla kuruldu?

Ülkemizde konut/taşıt ihtiyacı her geçen gün artarken diğer yandan konutta ciddi bir stok oluşmuştur.
Mevcut stokların konut taleplerine çözüm olamamasının başlıca nedenleri ise finansman maliyetleri, değişken döviz kurları ve yüksek fiyatlardır.

Maliyetler yüzünden konut ihtiyacı da, konut stoku da çok fazla olmasına rağmen alım-satım işleminin gerçekleşmemesi Birtep fikrini doğurmuştur. Birtep çözümü tamamen bu amaca hizmet etmektedir.

Birtep çözümünün amacı, Türkiye’de oluşan konut stokuna likidite kazandırılması ve kişilerin konut ihtiyacının giderilmesi için arz ve talebin makul finansman modeli etrafında buluşturulmasıdır.

Birtep iş modeli içerisinde bulunan paydaşlarının bir araya gelmesi neticesinde oluşan çözüm, satıcılara en iyi fiyatlarla, en uygun koşullarda, beklemeden ve kârlı satış yapabilme avantajı sunarken, alıcılara ise en uygun maliyetlerle, faiz ödemeden ve “hemen” konut/taşıt alma fırsatı sunar.

Birlikte Ticaret Ekonomisi Platformu yeni ve özgün bir model ile ülkemiz ekonomisine çok önemli katkılar sunmayı amaçlar. Bir yanda alıcıların, diğer yanda satıcıların bulunduğu piyasada adeta dengeleyici bir rol üstlenir. Alım ve satımlar ivmelenirken hem alıcılar hem de satıcılar, Birtep ile değişken piyasa koşullarından etkilenmeden lehte sonuçlar elde ederler.

Birtep girişiminin hedefi nedir?

Sektör ayrımı yapılmaksızın rekabetçi finansman çözümü ile öncelikle konut/taşıt pazarında en uygun koşullarda, güvenli, hızlı alım-satım imkânı sunarak işlemleri kolaylaştıran bir platform olmaktır.

Birtep çözümünden kimler faydalanabilir?
 • Kurumsal Gayrimenkul Satıcıları,
 • Müteahhitler,
 • Bireysel Gayrimenkul Satıcıları,
 • Markalı Gayrimenkul üreticileri,
 • GYO’lar,
 • Gayrimenkul üretimi yapan kamu kurum ve iktisadi teşebbüsleri
 • Kurumsal Emlak zincirleri,
 • Emlakçılar odasına kayıtlı bulunan emlak ofisleri
 • Otomotiv Distribütörleri
 • Bireysel Araç Satıcıları
 • Kurumsal Araç Satıcıları
 • Oto Galeri
Birtep satıcıya ne gibi avantajlar sunar?

Değerinde beklemeden hızlı satış yapabilme imkanı sunmaktadır.

Birtep sistemine neden ihtiyaç var?

Birtep iş modelinin özellikle konut/taşıt alım, satım imkânları ile alıcılar ve satıcılar için uygun koşullarda güçlü bir finansman çözümü olacaktır. Birtep çözümü; ülkemizde yaşayan bireylere, kamuya ve ülke ekonomisine çok önemli katkılar sunacak, kalkınma yolunda kilometre taşlarından biri olacaktır. Birtep çözümlerinin etkin kullanımı sonucu ekonomik anlamda güçlü bireyler ortaya çıkacaktır.

Birtep sistemini hangi sektörde değerlendirmeliyiz?

Birtep sektör ayrımı olmaksızın tüm sektörlerde geleneksel alım satım anlayışını değiştirecek olan yeni ve özgün bir ticari modeldir. Konut/taşıt başta olmak üzere platformda özellikle ekonomiye katkı sağlayacak tüm sektörler yer alacaktır.

Birtep Başvuru FormuDetaylı bilgi için biz sizi arayalım.