3 Adımda Birtep’te Alıcı Olmak
2

Üyeliğini Aktif Et,
Konutunu/Taşıtını Seç

3

Şubeye Gel ve
Başvurunu Tamamla

Merak Edilenler

Birtep'te alıcı olmak ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için hazırladık
Birtep’te kimler alıcı olabilir?

Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes Birtep portföyünde yer alan konut ve taşıtları alma hakkına sahiptir.

Birtep kurumsal web sitesine nasıl üye olabilirim?

www.birtep.com web sitesinden “Alıcı” lar kısmından istenen bilgiler doldurulduktan sonra cep telefonunuza gelen kod ile aktivasyonunuz yapılır ve üyelik işleminiz tamamlanmış olur. Sonrasında dilediğiniz yerde, istediğiniz kriterlere uygun olan konutları/taşıtları inceleyebilirsiniz.

Birtep yöntemi ile nasıl konut/taşıt sahibi olabilirim?

Birtep kurumsal web sitesine üye olduktan sonra portföyü inceleyip beğendiğiniz konut veya taşıt için talepte bulunursunuz. Finansman ihtiyacınızı bütçenize en uygun koşullarda ve faiz ödemeden Birtep’in anlaşmalı olduğu finans kurumundan sağlarsınız. Anlaşmalı tasarruf kurumuyla ödeme planı ve şartlar üzerine sözleşme yapıldıktan sonra, gerekli evrak işlemleri tamamlanır ve son aşamada konut veya taşıtın teslimatı tarafınıza gerçekleştirilir.

Birtep web sitesine neden üye olmam gerekiyor? Üyelik için ücret ödeyecek miyim?

Üyelik, Birtep portalında bulunan konut veya taşıtları incelemek için gereklidir. Bu üyelik için hiçbir ücret ücret talep edilmez.

İstediğim konutu/taşıtı alabiliyor muyum?

Birtep portalında bütçenize uygun dilediğiniz konut veya taşıtı satın alabilirsiniz.

Birtep web sitesindeki konutu/taşıtı beğendim. Gidip görebilir miyim?

Elbette. Öncelikle size en yakın şubemizde misafirimiz olarak; gerekli randevuları oluşturup, konut veya taşıtı görebilirsiniz.

Konutu/taşıtı ne zaman teslim alabilirim?

Anlaşma sağlanıp, sözleşme imzalandıktan sonra konutu/taşıtı hemen teslim alabilirsiniz.

Ödeyeceğim taksitlerin miktarı nasıl belirleniyor?

Anlaşmalı tasarruf kurumu ile almak istediğiniz konut/taşıt için katıldığınız grubun kişi sayısına göre taksit miktarınız belirlenir.

Taksit ödemeye ne zaman başlayacağım?

Projenin açılmasıyla birlikte, anlaşmalı tasarruf kurumuyla oluşturulan takvime göre ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Tapu devri ne zaman oluyor?

Satın alacağınız konut için satış vaadi sözleşmesi imzalanır ve anlaşmalı tasarruf kurumundaki yöntemlerle teslimat sürenize göre tapu devri tarafınıza gerçekleştirilir.

Taksitlerimi ödeyemezsem ne olur?

Belirlenen teslim tarihinde vaat edilen konut/taşıt bedelini almış olan müşterilerin taksit ödemelerini geciktirmesi ya da ödememesi halinde TÜİK tarafından açıklanan ve en son gerçekleşen aylık TÜFE oranında geciken gün süresi dikkate alınarak müşterinin ödemesini geciktirdiği aylara gecikme bedeli uygulanmaktadır. Konut/taşıt tesliminden sonra 3 ay üst üste taksitlerin ödenmemesi halinde yasal işlem süreci başlatılmaktadır.

Peşinat vermem gerekiyor mu?

Proje bedelinin %10'u oranında peşinat verilmesi gerekmektedir.

Konut/taşıt tesliminde neler gereklidir?

Konut/taşıt tesliminde alınan satılamaz kaydı koymak için vekâletname, gelir beyan belgesi, kimlik bilgileri varsa kefillerinin gelir beyan belgesi ve kimlik bilgileri gereklidir.

Kefil isteniyor mu?

Evini teslim alan müşterilerden kefil istenmesi ya da istenmemesi Tasarruf Kurumu tarafından oluşturulan komisyonun görüşmeleri neticesinde belirlenir.

Alıcılar için gerekli finansal kaynağın tasarruf kurumundan sağlanması nedir?

Birtep portföyünde bulunan konut ve taşıtlara satın alma talebinde bulunan alıcılar, ihtiyaçları olan finansman için anlaşmalı tasarruf kurumuna yönlendirilirler. Söz konusu tasarruf kurumunda; faiz ödemeden, en uygun maliyetle ve alıcının bütçesine en uygun taksitlerle, gerekli finansman sağlanmış olur. Finansmanın sağlanması neticesinde alıcı satın almak istediği konutu/taşıtı beklemeden hemen alır.

Yurt dışından ev satın alabiliyor muyuz?

Yurt dışından başvuru yapılmış olsa dahi alacağınız konutun Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Yurt dışında yaşayanlar Birtep’e başvurabilir mi?

Birtep bu konuda bir sınırlama getirmemektedir. Yurt dışından da isteyen herkes BİRTEP’in ev sahibi yapan tasarruf yöntemlerinden yararlanabilir. Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye’den konut satın almasına yönelik detaylara Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfasından bakabilirsiniz.


Anlaşmalı Şubeler
Bize bağlı şube adreslerine ulaşabilirsiniz.
ŞUBELERİ GÖR
Birtep Başvuru FormuDetaylı bilgi için biz sizi arayalım.
  • Form dahilinde tarafımıza ilettiğiniz kişisel verileriniz Birtep Müşteri Aydınlatma Metni’nde belirtildiği şekilde işlenebilecektir. Birtep'e ait tüm kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
Birtep Başvuru FormuDetaylı bilgi için biz sizi arayalım.